Угода мерів активно веде роботу в країнах Східного партнерства (СП) з 2011 року, заохочуючи міста і села підписувати Угоду і підтримуючи їх у плануванні та реалізації заходів з енергозбереження. На сьогоднішній день сотні мерів підписали і розробили свої Плани дій зі сталої енергії (ПДСЕР).
Навіть невеликі інвестиції в енергозбереження можуть принести великі вигоди на муніципальному рівні в плані зниження споживання енергії (і викидів CO2), поліпшення місцевих комунальних послуг, а також підвищення комфорту для мешканців.
Фахівці з планування Угоди мерів в рамках Європейської комісії (ЄК) хотіли продемонструвати, як цього можна досягти в містах Східного партнерства, які впроваджують ПДСЕР, тому в 2014 році вони запустили програму «Стійкі міські демонстраційні проекти», тепер відому як «Угода Мерів - Демонстраційні проекти ».
Програма включає в себе:
- Грантовий компонент, що включає 17 проектів (за участю 19 місцевих адміністрацій) на етапі I (2014-2019 рр.) і 14 проектів (за участю 15 місцевих адміністрацій) на етапі II (2018-2021 рр.), муніципальні енергетичні проекти, які були відібрані для фінансування.
- Технічну, процедурну, комунікаційну та мережеву підтримку від спеціалізованої команди підтримки у Львові, а також технічну допомогу від Об'єднаного дослідницького центру ЄС (JRC) в Європі.
- Більш легкий доступ до фінансування та інвестицій в енергоефективність та відновлювальні джерела енергії.
Натхненна демонстраційними проектами, ноу-хау команди підтримки і JRC, програма спрямована на те, щоб показати всім муніципалітетам Східного партнерства, що інвестиції в енергоефективність мають сенс.