Бачення, прагнення, обсяг робіт
Ініціатива «Угода Мерів щодо клімату та енергії» була запущена 15 жовтня 2015 року у вигляді церемонії об’єднання ініціатив «Угода Мерів» та «Mayors Adapt» («Мери адаптуються»), під час якої було затверджено довгострокове бачення і нові зобов'язання до 2030 року.
Ця ініціатива визначає оновлене(і) зобов'язання і загальне довгострокове бачення, спрямоване на вирішення взаємопов'язаних питань: пом'якшення наслідків зміни клімату, адаптації та сталої енергетики.
Нове бачення складається з трьох частин і включає:
- Прискорення декарбонізації наших територій, таким чином, сприяє утриманню глобального потепління в середньому на рівні нижче 2°C.
- Нарощування потенціалу адаптації до неминучого впливу зміни клімату, таким чином, сприяє стійкості наших територій.
- Підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії на наших територіях таким чином, щоб забезпечувався загальний доступ до безпечних, сталих і фінансово доступних видів енергії.
Ця ініціатива також пропонує новий «глобальний поділ», заохочує Підписантів ділитися своїм баченням, результатами, досвідом і ноу-хау з місцевими та регіональними властями в межах і поза межами ЄС, у форматі децентралізованого співробітництва і партнерства міст-побратимів.
Зобов'язання
До 2030 року Підписанти зобов'язуються скоротити рівень викидів вуглецю по всій своїй території принаймні на 30% і посилити свою стійкість до впливу зміни клімату, а також активізувати свої зусилля, спрямовані на забезпечення загального доступу до безпечної, сталої та фінансово доступної енергетики.
Щоб перевести зобов'язання в дії, кожен Підписант зобов'язується надати План дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату (ПДСЕРК) протягом двох років після прийняття рішення місцевою радою та офіційного підписання, включаючи активізацію міркувань з адаптації у вигляді відповідної політики, стратегій і планів.