Маючи експертні знання у нормативній, законодавчій та фінансовій сферах, в рамках яких вони працюють, у Прихильників Угоди є прекрасні можливості надавати консультації Підписантам, застосовуючи індивідуальний підхід, і визначати синергію з поточними ініціативами. Вони також можуть надавати Підписантам Угоди технічну підтримку.
Серед завдань, за виконання яких беруться Прихильники Угоди:
- Cприяти ініціативі «Угода Мерів», мобілізувати нинішніх і потенційних підписантів (шляхом адаптації рекламних матеріалів Угоди до національного або регіонального контексту, інформування про нього в бюлетенях, на веб-сторінці, під час семінарів та заходів).
- Підтримувати Підписантів Угоди Мерів і надавати їм консультації.
- Підтримувати обміни і ділитися знаннями, досвідом, передовою практикою, інструментами та ресурсами, які є корисними для Підписантів Угоди.
- Працювати в партнерстві з іншими Прихильниками і Національними/Територіальними Координаторами Угоди, Підписантами та зацікавленими сторонами, залученими до впровадження політики, пов'язаної з Угодою Мерів, з метою сприяння спільній діяльності і застосування скоординованого підходу.
- Надавати кращу підтримку в реалізації кроків їх членів та/або місцевих органів влади, пов'язаних із сталим енергетичним розвитком і адаптацією до змін клімату.
- Брати участь у заходах Угоди Мерів, а також допомагати ідентифікувати відповідні заходи, під час яких можна просувати Угоду Мерів.
- Надавати періодичні звіти, не рідше, ніж раз у два роки, Офісу Угоди Мерів, щодо кроків, зроблених в рамках ініціативи, а також брати участь у стратегічній реалізації Угоди.
Офіс Угоди Мерів призупинить участь Прихильників Угоди в цій ініціативі в разі невиконання вищезазначених зобов'язань.