Платформа співпраці дає можливість вести дискусії між Підписантами Угоди Мерів з країн колишнього Східного блоку і пострадянських країн за допомогою електронного листування. У цих Підписантів є спільна історія, а в минулому також і однакова адміністративна система, яка й донині має вплив на механізм прийняття рішень органів місцевої влади.
Платформа співпраці дає можливість Підписантам обмінюватися досвідом в області розробки, реалізації та моніторингу Базового кадастру викидів і Плану дій зі сталого енергетичного розвитку. Особливо платформа повинна дати можливість новим Підписантам отримувати поради та рекомендації від більш просунутих міст.