Дні енергії – це заходи на місцевому рівні, метою яких є підвищення обізнаності громадян у сфері енергоефективності, використання відновлюваних джерел енергії та зв'язку між енергетикою і кліматичними змінами. Зазвичай організовані в певний період часу, заходи в рамках Днів енергії, що проводяться в різних містах, можуть відрізнятися один від одного, але, як правило, вони включають в себе семінари, виставки, екскурсії та Дні відкритих дверей.
Дні енергії можуть також проводитися спільно з іншими заходами (наприклад, з Днем міста), організованими міською владою та / або іншими організаціями.
Під час організації заходів рекомендується звернути увагу на наявність таких інформаційних матеріалів, як брошури, листівки, проспекти, що полегшують доступ інформації для населення та учасників заходів.