Ліцей у Ковелі став першим завершеним проєктом програми підвищення енергоефективності будівель в Україні
У Ковелі завершили перший проєкт Програми енергоефективності громадських будівель в Україні (UPBEE), яку реалізує Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). У Ліцеї №12 утеплили фасад і дах, замінили вікна та двері, оновили системи опалення, встановили індивідуальний тепловий пункт і сонячну електростанцію. За прогнозами, школа споживатиме вдвічі менше енергії. Понад 1 200 учнів і вчителів тепер навчаються в утеплених приміщеннях.
Результати модернізації представили на координаційній платформі ініціативи «Угода мерів – Схід» з питань муніципальної інфраструктури. До Ковеля приїхали віцепрезидент ЄІБ Карл Негаммер, посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова, перша заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум, постійний представник ПРООН в Україні Ауке Лотсма, а також представники міжнародних організацій та Волинської обласної військової адміністрації.

«Сьогодні ліцей у Ковелі є прикладом того, як інвестиції в енергоефективність можуть створювати відчутні зміни для громад та покращувати повсякденне життя людей», — сказав Карл Негаммер.
Міський голова Ковеля Ігор Чайка зазначив: «Термомодернізація — це не лише про тепло в приміщенні, а й про якість життя, енергоефективність та впевненість у розвитку громади».
Під час заходу учні ліцею особисто передали міжнародним гостям малюнки — роботи, подані на конкурс у межах Днів сталої енергії у Ковелі, який підтримала «Угода мерів – Схід». Переможці отримали заохочувальні призи.
Ковель — підписант «Угоди мерів – Схід» з 2009 року. У 2024 році громада затвердила План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року, який охоплює енергоефективність, відновлювану енергетику та адаптацію до зміни клімату. Модернізація Ліцею №12 — частина ширшої програми: Ковель реалізує ще шість проєктів UPBEE у закладах освіти, медичних установах та адміністративних будівлях. Загальний обсяг залучених інвестицій — понад €4,6 млн.